Blog

BLOG

BEZPIECZNA TRANSAKCJA PODCZAS EPIDEMII

  • Data dodania: 03.04.2020
  • Autor wpisu: Tomasz Obarski
  • Tagi: agent nieruchomości, transakcja, wirus, covid-19, nieruchomości, sprzedaż, kupno, notariusz, doradca finansowy, umowa przyrzeczona,
Od początku marca 2020 roku codziennie słyszę i czytam o odwołanyFormalizacja transakcjia. Sprzedający natomiast zastanawiają się czy nieruchomość nie będzie lepszym zabezpieczeniem niż gotówka. Są jednak osoby, które muszą sprzedać albo kupić mieszkanie, ale boją się zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Czy można bezpiecznie przeprowadzić transakcję?

Więcej

Kupno mieszkania lub domu na rynku wtórnym KROK PO KROKU

  • Data dodania: 31.03.2020
  • Autor wpisu: Tomasz Obarski
Gdyby kupno mieszkania wyglądało by jak wyjście po zakupy spożywcze z pewnością musiałbym poszukać innej pracy. Na moje szczęście jest to proces który trzeba rozumieć i mieć na niego czas. Są jednak klienci kupujący, którzy mają czas i chcą się nauczyć tego procesu, co za tym idzie nie potrzebują mojej pomocy. Jeżeli należysz do tej grupy zapraszam do lektury, w której pokrótce wyjaśnię jak wygląda proces kupna mieszkania lub domu.

Więcej

7 PYTAŃ, KTÓRE POWINIENEŚ ZADAĆ PRZY WYBORZE AGENTA NIERUCHOMOŚCI

  • Data dodania: 03.01.2020

Kiedy spotykam się ze swoim potencjalnym klientem najczęściej pierwsze, i bardzo często jedyne pytanie jakie słyszę, to "ile wynosi prowizja". Prawda jest taka, że jeżeli wybieramy usługę patrząc tylko na jej cenę, możemy się wpakować w nieprzyjemne sytuacje które finalnie kosztują nas dużo więcej, albo przynajmniej są stratą naszego czasu. Dlatego też przedstawiam Wam 7 pytań, które powinny paść zanim spytacie o wynagrodzenie.


Więcej

UMOWA NA WYŁĄCZNOŚĆ

  • Data dodania: 30.01.2020
Chcemy sprzedać lub wynająć mieszkanie i dojrzeliśmy już do decyzji o zatrudnieniu agenta nieruchomości. Oczywiście ten zawód jest regulowany prawnie, więc musimy podpisać z Agentem tak zwaną Umowę Pośrednictwa w Sprzedaży/Wynajmie Nieruchomości. W Polsce na ten moment funkcjonują dwa rodzaje takich umów – zwykłe (otwarte) i na wyłączność. Idea umów otwartych jest dość jasna, natomiast umowa na wyłączność wzbudza obawy. Czy słusznie?

Więcej

KTO WYCENIA NIERUCHOMOŚCI I CO SIĘ SKŁADA NA TĘ CENĘ

  • Data dodania: 19.02.2020
Wycena nieruchomości może służyć przy różnych okazjach – spadek, darowizna, sprzedaż, kupno, kredyt pod zastaw hipoteczny i wiele, wiele innych. Kto i jak daną nieruchomość wyceni jest zależne właśnie od tego do czego jest nam wycena potrzebna. Jeżeli jesteście zainteresowani kto wycenia nieruchomość i co się składa na tę cenę zapraszam do lektury.

Więcej